regionální organizace Unie Roska

 

Basketbal vozíčkářů

Jste vozíčkáři, přesto chcete hrát basketbal?

Vozíčkáři, starší 15-ti let, muži i ženy, mají možnost trénovat v Pardubicích basketbal. Tréninky vozíčkářů-basketbalistů/basketbalistek budou probíhat 1x týdně v délce 1,5 hodiny pod vedením trenéra Jaroslava Mence.

Zájemci o tréninky basketbalu se mohou přihlásit u paní Ivany Dolečkové, Česká abilympijská asociace, Jana Palacha 324, 530 02 Pardubice-Zelené Předměstí, tel. 466 797 087, m. 774 554 720 , e-mail: director@abilympics.cz.

 

 

 

Ondřej Flégr

Statutární město Pardubice

Ekonomický odbor

Pernštýnské nám. 1, 530 21 Pardubice

tel. +420 466 859 416

e-mail ondrej.flegr@mmp.cz

 

Obezita v dospívání způsobuje RS (10.11.2009)

Boston – Obezita v letech dospívání může vést v dospělosti k roztroušené skleróze. Tvrdí to vědci z Harvardovy školy veřejného zdravotnictví v Bostonu.

Z jejich studie, pro kterou použili údaje od 238 tisíc zdravotních sester, vyplývá, že dívky, které během dospívání trpěly obezitou, měly v dospělosti dvakrát větší sklon k onemocnění roztroušenou sklerózou než jejich hubenější vrstevnice.

Z žen, které se výzkumu účastnily, jich postihlo toto degenerativní onemocnění nervové soustavy na 593. Ženy, které v mládí trpěly obezitou, byly v tomto počtu zastoupeny více než dvěma ku jedné.

Výzkum naopak neprokázal, že by měla na vyšší výskyt roztroušené sklerózy vliv obezita v dětství, nebo naopak v dospělosti.

„Naše výsledky naznačují, že hmotnost během adolescence hraje v rozhodování o hrozbě roztroušené sklerózy důležitější roli než váha jedince v mládí či dospělosti,“ řekla stanici BBC vedoucí výzkumného projektu Kassandra Mungerová. Podle lékařky toto tvrzení podporují i závěry mnoha dalších výzkumů. Výuka a uplatňování prevence obezity od dětství, ale především během puberty, může být důležitým krokem ve snižování hrozby onemocnění roztroušenou sklerózou,“ doplnila Mungerová.

Pro zjištění míry obezity se používá takzvaný index tělesné hmotnosti (BMI). Vypočítá se tak, že se tělesná hmotnost (v kilogramech) vydělí druhou mocninou výšky (v metrech). Pokud je výsledek vyšší než 30, jedná se už o obezitu. Ideální BMI se pohybuje mezi 18,5 – 25. Pokud je index nižší než 18,5, jde o podvýživu.

Zdroj: Deník

 

 

 

 

BEZBARIÉROVOST PARDUBIC

.Určitě někoho kdo jezdí třeba po čtyřech atd.to bude zajímat, jak se dostane do objektu, po které ulici-k tomu jsem udělal sestavy objektů(dostupnost objektů veřejné správy,kulturní zařízení, sportovní zařízení, komerční objekty,restaurace,ubytování atd., toto se nalezne na adrese města:     mmp/mesto/bezbarierovost/seznam objektu bezbarierovosti.

Dále na této adrese je umístěna bezbariérová mapa města Pardubic , kterou stále doplňuji o nové údaje. Zde jsou zobrazeny bezbariérové přechody(zelená šipka),označeny objekty, na které se klikne, tak se zobrazí dostupnost budovy, dále jsou zobrazeny BB zastávky MHD, vyhrazená park.stání pro invalidy a bezbariérové trasy i pro nevidomé,barvoslepé :
1.Hl.nádraží,Palackého ul.Masarikovo nám.,Sukova tř., zámek(ten je celkově bezbariérový)
2.Universita Pce-Stavařov,Bělehradská ul.Kpt. Bartoše,Závodu Míru.
3.Dubina, Sezemická, Pospišilovo nam.,Štrossova ul.,Bubeníkova ul.,Jahnova,nám. Republiky
Jako příklad  posílám v příloze sestavu restaurací a cukráren.
 
 

 

BB_restaurace.doc (233,5 kB)

 

POPŘEMEJŠLEJTE A ZAPOJTE SE - VĚRU,PRO TEBE VYNIKAJÍCÍ 

 

Vážená paní, vážený pane

obracím se na Vás touto cestou s žádostí případné spolupráce.

 Jmenuji se Patrik Mihala a jsem jednatelem společnosti SANTRE Data Office s.r.o.  Podrobnější informace najdete na www.santredo.webnode.cz .

Mimo to, že zaměstnáváme převážně zdravotně postižené spoluobčany, máme také zájem na rozšiřování našich služeb. Dospěli jsme k závěru, že na našem trhu je informační absence ve volnočasovém vyžití a to konkrétně v turistice a výletech na území ČR. Na základě těchto informací bychom začátkem roku 2010 rádi prezentovali prostřednictvím internetu stránky, jejichž součástí budou i informace pro handituristiku. Tyto stránky budou obsahovat: podrobné mapy, náročnost, doplňkový servis, konkrétní odkazy…. Všechny trasy a místa budou prezentována formou vyprávění, tudíž budete mít dokonalý přehled. Součástí stránek budou dále informace pro turisty a to v kategoriích – rodina, senioři, cyklorodina, cyklosenioři, vodáci a právě se rozšiřující tzv. filmová turistika. Samozřejmostí je i samostatná prezentace měst, obcí, muzeí, hradů, kulturních akcí, atd. pro individuální výlety. Na tyto stránky bude volný přístup pro všechny.

 Jelikož se jedná o rozsáhlý projekt, jehož finanční a časová náročnost je obrovská, obracíme se Vás s žádostí o spolupráci. Tato konkrétní spolupráce je stavěna na vašich zkušenostech a možnostech organizovaně sdílet informace v oblasti turistiky a výletů. Stačí vyplnit přiložené dotazníky a neocenitelně pomůžete rozjet projekt, který přinese užitek a radost mnoha lidem.

   V případě, že vás náš projekt oslovil, postupujte prosím následovně:

1.       Vyplňte dotazník AI (lze zaslat i samostatně)

2.       Podle instrukcí v dotazníku AII popište prosím Vámi zvolenou trasu či výlet

3.       Vypracované dotazníky (každou trasu, nebo výlet zvlášť) pošlete jako složku podle vzoru -název organizace nebo jméno a příjmení, druh (trasa, nebo výlet) např. santredo_výlet

4.       Součástí složky mohou být i fotky z popisovaného místa, ale musí u nich být konkrétní určení místa

5.       Zašlete elektronicky na adresu rn.prace@seznam.cz , nebo poštou na adresu 

SANTRE Data Office s.r.o., Adamusova 1247, Orlová – Lutyně, 735 14

6.       Takto vyplněných dotazníků můžete zaslat i několik (pro různé trasy či výlety)

7.       V případě jakýchkoliv nejasností se prosím obracejte na pana Patrika Mihalu, buď elektronicky www.santredo@seznam.cz , nebo telefonicky 603 177 930

8.       Vyplnění, odeslání a zveřejnění (možná korekce příspěvků) je zcela dobrovolné a bez nároku na odměnu

9.       Žádáme Vás o co možná nejvčasnější potvrzení skutečnosti, zda budete ochotni spolupracovat či ne a to na e-mailové adrese našeho zaměstnance rn.prace@seznam.cz  

Věřím, že vás náš projekt zaujal natolik, že se odhodláte podat pomocnou ruku a tak podpořit věc, která bude užitečná a nápomocna lidem, kteří se v běžném životě setkávají s nějakou tou překážkou.

V případě, že nemáte zájem o spolupráci, se omlouvám za obtěžování a považujte, prosím, tuto žádost za bezpředmětnou.

 

      

    S pozdravem                                                                                            Patrik Mihala, v. r.                   

                                                                                                          jednatel                                                                             

Vyhledávání

© 2008 Všechna práva vyhrazena.