regionální organizace Unie Roska

Příběhy naší VĚRKY

 

 

 
 

 

Milé přítelkyně v nemoci a boji s ní. Zjistila jsem, že už jsem sem dlouho nic nenapsala Tak proč ne právě na Tři krále!? Na přelomu roku bývá zvykem bilancovat co uplynulý rok přinesl a změnil. Já raději bilancovat nebudu-obávám se, že jsem na tom podobně jako náš státní rozpočet…A´t si laskavý P.T. čtenář laskavě doplní jak asi!Bilancovat tedy nebudu, ale na Vánoce bych snad zavzpomínat mohla. Na Ježíška už nějakou dobu nevěřím a s rodinou jsme si dali dárek, že si nebudeme dávat dárky a tak jsem něco kupovala jenom přátelům a širší rodině.A samozřejmě sobě –např. už v listopadu jsem si koupila úžasný míč (tedy on vypadá spíš jako dva srostlé) a zatím je to jediná věc na které mám pocit, že si trochu zacvičím.

Ale abych se nevytahovala co všechno jsem nalezla pod stromečkem, zmíním se o veselém začátků svátků, když jsem za vydatné pomoci kocoura balila ptákoviny svým klukům. Kdo nebalil dárky s kočkou neví co je adrenalin! Vánoční papíry se rozbalují do báječných tunelů které se musejí prozkoumat a jak šustí! No a stužky, to už je vůbec výzva ke hře. Takže ve finále jsem si nebyla jistá, zda z některého balíčku nebude koukat ocásek, případně, zda Barnabášovi neustřihnu vousky. Nakonec jsem to zvládla, sice některé dárky byly navíc dekorovány dírkami po kocouřích drápech a stuhy poněkud roztřepanější než bylo původně v plánu, ale zvládla jsem to. Také o druhý zážitek (tentokrát silvestrovský) se postaral, i když nepřímo, kocourek. Ráno jsem slyšela, že nedočkavci bouchají petardami a tak jsem chtěla kočce která se chodí bát za pračku udělat radost a dát tam měkkou podložku, aby ten hnusný randál přežila v pohodě. Zkrátím to, vlezla jsem do vany a jala se soukat dečku do prostoru mezi zdí a pračkou a jak jsem to tak chtěla vyhezkat, zradily mě nohy a já jsem zůstala uvězněná ve vaně. Prostě seděla jsem v noční košili v malé vaně, nikdo doma, jedna noha fungující blbě a druhá zaseklá. Připadala jsem si jako velryba na souši, nebo spíš jako ježek v kleci. I když mé pokusy osvobodit se připomínaly spíš výkony hadího muže. . Nejdřív jsem zjistila, že v suché vaně nemám šanci a tak jsem Silvestra zahájila nechtěnou očistnou koupelí. To už bylo lepší, podařilo se mi naštelovat do takové pozice ze které jsem schopná po odpočinku vylézt. A tak jsem si řekla, že si alespoň oholím nohy – ale ouha holítko bylo na poličce o dva metry jinde..! A tak jsme s kocourem ,oba mokří, meditovali. On nejspíš o tom proč tu ta ženská takhle blbne a já o tom jak mi ten rok tristně končí. Na památku na tohle dobrodružství mám přes celá záda šrám který mi v lítém boji způsobil kohoutek.

Ale to zdaleka nebyl všem silvestrovským veselostem konec! Na závěr poklidného večera s mužem jsme se těšili jak si bouchnem sektem. Začali jsme v předstihu s tím, že nemusíme nutně čekat na půlnoc, abychom pak nemuseli vypít lahev zbytečně rychle. Jenže ouvej – chybička se vloudila a korková zátka se v polovině zlomila. Bývali bychom uvítali toho borce jak umí rozdělávat sekt mečem. Bohužel nemáme meč ani borce a tak jsem půl minuty před půlnocí klečela na chodbě (kvůli případným následkům) s vývrtkou a pokoušela se o nemožné. Nevěřila jsem totiž Oldovi, že je naprosto nedobytné…nakonec jsme si ťukli červeným a zmetka bublinkového jsme dali do ledničky. Když se druhý den vrátil syn, dala jsem mu to jako oříšek k rozlousknutí. On vzal otvírák a téměř něžně vsunul zbytek zátky do lahve!!!!!!!!!!

Júúúúúúúúúú přeci jenom mě napadlo něco skvělého z minulého roku.. Konečně je ze mě řidič a mám vozidlo! Ale o tom jak jsem dělala řidičák a jaký jsem motorista třeba někdy příště. Teď mi dovolte ještě dodatečně popřát vše nejlepší v tomhle novém roce, hodně zdraví, štěstí samé dobré zprávy a setkání jenom s báječnými lidmi to vše a ještě něco navíc přeje Věra Čížková

 

Ahoj dvounožci,

...asi mě všichni znáte, panička říkala, že Vám o mně psala. Pochopitelně vždyť my kočky jsme nejkrásnější, nejelegantnější, nejhebčí, nejmazlivější, nejchytřejší, atd., atd…(zvlášť já). Prostě jsme nepostradatelné, například teď moje panička říká, že jí je takové teplo, že jí ani nejde myslet a tak jsem toho využil a něco jí nadiktuju Abych měl na ten dopis pohodu, stulil jsem se do klubíčka a to zase bylo řečí, že nově povléknutá postel a zase bude plná chlupů! No co – mně o nějaký ten chlup nejde. Nejsem jako ona, že vypadlé chlupy skoro počítá a když jich je víc, tak si hned začne plácat na hlavu nějaké blivajzy. Jako by jí to mohlo pomoci, není nad to občas si kožich přeblíznout a když jim to dovolím, tak se nechat pořádně vykartáčovat, ale to opravdu jen když chci já. Oni si totiž myslí, že kartáčovat se má pravidelně a často, ale když já si radši hraju na bafanou, nebo spím. Protože my kočky potřebujeme hodně spát (zvlášť já).Musím si postěžovat. Nedávno přinesla krmička, ale fuj plete se mi to - samozřejmě panička, takové ohavné modré pásky a už párkrát se mě do nich pokusili zamotat a prý jak mi to sluší a jak to bude krásné až budu klusat venku na vodítku. Mňáááu!!! Důrazně protestuji!! Copak jsem nějaký pitomý čokl, abych chodil na vodítku?! Copak oni nevědí, že my kočky jsme svobodní tvorové a nikdo nám nemůže říkat kdy a kam máme jít (zvlášť mě). Poprvé jsem tu hnusnou věc zkusil překousnout, to nešlo, svléknout to taky nejde. Nepomohlo ani vytrvalé nadávání a předstírání mrtvého kocoura. Pořád mě oblbují tím jak mi to sluší a jaká to bude pohoda až spolu budeme chodit na nějaké museum a nebudu tu muset být sám. Teda samotného by mě tu muset nenechávali, ale že bych chodil v postrojku to teda ne!!! To si mě ani za bonbóny nekoupí! Mňááááááááááááúúúúú! Kde jsou ochránci zvířat!? Kde je ombudsman!? Slušný kocour nemá dovolání. I když se mi to příčí, zvažuji, že na protest začnu zase dělat bobky u dveří ( i když my kočky jsme čistotné (zvlášť já).!

 

                          Vlastní tlapkou kocour Barnabáš

                            P.S. Vidět mě můžete na  https://www.kocky- online.cz/forum/album.php?user_id=3362

Vyhledávání

© 2008 Všechna práva vyhrazena.